Dziś mija trzynaście (13) lat od powstania naszego ulubionego CMS-a. Dziś Joomla obchodzi urodziny!.
Na stronie joomla.org możemy przeczytać o trzynastu powodach by dalej podążać ścieżką Joomla!.

Jak podaje joomla.org 13 lat temu wyruszyliśmy z wizją - aby rozwinąć system CMS, który opierał się na wartościach Open Source. W ciągu jednego niemal dnia ponad tysiąc osób przyłącza się do projektu Joomla!. W ciągu tych lat Joomla przeszła sporo zmian i ulepszeń. Startowaliśmy z numerkiem 1.0,

potem była nowa Joomla 1.5 i kolejna J! 2.5. Za każdym razem nasz CMS-a stawał się lepszy, bardziej przyjazny i bezpieczny. W końcu przyszła Joomla 3 jeszcze bardziej przyjazna użytkownikom i responsywna. Każda nowa cyferka przynosi nowości, poprawia bezpieczeństwo użytkowania oraz dopasowuje się do zmieniających się przepisów prawa przez co staje się bardziej funkcjonalna i użyteczna. Już teraz Joomla! zasila miliony stron internetowych, z ponad 7950 rozszerzeniami umieszczonymi na cyfrowych półkach katalogu rozszerzeń. Niebawem Joomla znów się przeobrazi i powita nas nową wersją z cyferką 4 !

Dlaczego warto być z Joomla! ? Oto 13 powodów które potwierdzą że warto ;) :

1. Joomla! jest w pełni OpenSource - i całkowicie ZA DARMO.

2. Joomla! jest niezawodny, stabilny i zaufały mu firmy na całym świecie. Obecnie zasilamy prawie 10% wszystkich stron internetowych na całym świecie.

3. Joomla! jest nagradzany (x20). Joomla! nadal zdobywa nagrody i wyróżnienia,  w tym: CMS Critic People's Choice Awards - Best Free CMS, Packt Open Source Awards - Best Open Source CMS i Infoworld Bossie Awards - Best Open Source Application.

4. Joomla! ma rdzeń z pełnymi funkcjami (który po prostu staje się lepszy i lepszy). Przy każdej wersji, którą wypuszczamy, staramy się dodać coś, o czym warto mówić. To doprowadziło nas do CMS, który oferuje teraz gotowe funkcje, kiedy inne platformy potrzebują długiej listy wtyczek.

5. Rozszerzenia, dodatki, moduły, kompnenty. Od kalendarzy wydarzeń i edycji bezpośredniej, po biuletyny i kreatory formularzy, rozszerzone funkcje strony internetowej dostępne są tylko jednym kliknięciem (a nasza biblioteka rozszerzeń rośnie z dnia na dzień!).

6. Joomla! ma niesamowicie elastyczny interfejs użytkownika. Joomla! może przekształcić się w to, co chcesz i potrzebujesz - strona z broszurami, eCommerce, wizytówka portfolio - ze stylem projektowym. Dzięki elastycznemu interfejsowi  z niekończącymi się motywami i wtyczkami świat online jest Twoją ostrygą.

7. Joomla! - potężny MVC. Przewidywalna podstawa kodu źródłowego jest dobra, ale jeśli nie może się zmienić i dopasować do potrzeb programistów, jakie to ma zastosowanie? Nasz wszechstronnie utalentowany MVC doskonale równoważy równowagę.

8. Joomla! jest mobilny, responsywny i ma przyjazne SEO. Zawsze przenosiliśmy się z duchem czasu - zapewniając, by Joomla! wyglądał fantastycznie bez względu na urządzenie - komputer stacjonarny, smartfon lub tablet. Częścią tego jest również zapewnienie, że nasza platforma jest łatwo nawigowana przez moce SEO, a kod jest dobrze obsługiwany przez dość wymagające roboty Google.

9. Zawsze świadome bezpieczeństwo. Nigdy nie spoczywamy na laurach, traktujemy bezpieczeństwo poważnie. W rzeczywistości mamy dedykowany zespół, który ma wyłączną misję znajdowania i łatania exploitów, zanim staną się powszechnie znane.

10. Joomla! mówi Twoim językiem. Joomla! jest wielojęzyczny - dostępne jest ponad 70 języków.

11. Rosnąca społeczność, która dociera do całego świata. Bylibyśmy niczym bez naszej armii wolontariuszy, programistów i projektantów. To wszystko jest częścią etosu OpenSource (jesteśmy jedną wielką szczęśliwą rodziną).

12. Piwo, ciasteczka i piosenki - ciężko pracujemy i gramy ciężko. Jak można się domyślić, nasza społeczność żyje i oddycha kodami i innowacjami CMS. Ale to nie wszystko praca, praca, praca. Mimo wszystkich wysiłków zasługujemy na obfite ilości piwa, ciastek i pieśni.

13. Joomla 4 jest już na horyzoncie! Wielkie rzeczy przychodzą tym, którzy czekają, a tuż za rogiem jest Joomla! 4. Wyposażony w nowy interfejs użytkownika, lżejszą podstawę kodu, mocniejsze zabezpieczenia i lepszą dostępność, można śmiało powiedzieć, że nigdy nie było lepszego czasu, aby zostać Joomla! Fanem!.

Trzynastka dla wielu jest pechowa jednak nie dla Joomla! Dla Joomla! jest to wspaniały wiek , 13 lat było świetne dla Joomla! i jego lojalnych użytkowników. A więc do następnych 13 lat innowacji i wzrostu! Wszystkiego najlepszego!!!

 

 

 


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież