4joomla Blog

Międzynarodowy Dzień Tłumaczeń

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tłumaczeń i w związku z tym zespół Joomla.org dziękuje wszystkim znakomitym tłumaczom którzy ciężko pracują i spędzają czas, aby pomóc społeczności Joomla.

Joomla jest dostępna w 75 różnych językach!

Poświęć trochę czasu, aby podziękować naszym tłumaczom i dołączyć do zespołów, aby Joomla stała się jeszcze bardziej otwarta i dostępna dla wszystkich na całym świecie.

     Zespół tłumaczeń społecznościowych: https://volunteers.joomla.org/teams/community-translation-team
     Zespół tłumaczenia dokumentacji: https://volunteers.joomla.org/teams/documentation-translation-team
     Zespół tłumaczeń podstawowych: https://volunteers.joomla.org/teams/core-translation-team
     Projekty Joomla na Crowdin: https://crowdin.com/profile/Joomla

Jeśli chcesz pomóc w tłumaczeniu Joomla to odwiedź stronę https://crowdin.com/project/joomla-cms/pl#

Najnowsza wersja 3.9 jest już przetłumaczona na język polski ! Nadal jednak jest trochę pracy przy wersji 4.0 ;) więc zapraszam.

Do usłyszenia na crowdin.com

 

Spolszczenie dla Joomla 3.9BETA Privacy Tool Suite

Tak jak obiecałem wrzucam nowe-poprawione pliki języka polskiego dla najnowszej wersji Joomla 3.9Beta.

Paczka zawiera wszystkie pliki dla komponentu Prywatność i Rejestr działań użytkownika oraz kilka innych które zostały dodane w wersji Beta. Pliki z paczki należy rozpakować i przesłać na swój serwer do odpowiednich katalogów.

W porównaniu z wersją Alfa ta paczka zawiera następujące poprawki:

13 urodziny Joomla!

Dziś mija trzynaście (13) lat od powstania naszego ulubionego CMS-a. Dziś Joomla obchodzi urodziny!.
Na stronie joomla.org możemy przeczytać o trzynastu powodach by dalej podążać ścieżką Joomla!.

Jak podaje joomla.org 13 lat temu wyruszyliśmy z wizją - aby rozwinąć system CMS, który opierał się na wartościach Open Source. W ciągu jednego niemal dnia ponad tysiąc osób przyłącza się do projektu Joomla!. W ciągu tych lat Joomla przeszła sporo zmian i ulepszeń. Startowaliśmy z numerkiem 1.0,

Joomla 3.9 i Joomla 3.10

Jak informuje główna strona joomla.org, niebawem nadejdzie Joomla w wersji 3.9. Nowe oznaczenie wersji wymusiła nowa funkcjonalność którą deweloperzy J! dostarczyli nam w celu zapewnienia nam łatwego zarządzania danymi osobowymi. 

Jak zapewne wiesz, ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) weszło w życie w dniu 25 maja 2018 r. Nowa Joomla miała się do tego czasu ukazać ale nie zawsze wszystko się udaje ;)

Spolszczenie dla Joomla 3.9 Privacy Tool Suite

Tak jak obiecywałem niedawno przy pisaniu o najnowszej wersji alfa Joomla 3.9, dziś publikuję paczkę z plikami języka polskiego dla tego komponentu. W paczce którą należy rozpakować znajdują się pliki dla zaplecza jak i witryny. Pliki należy przegrać na swój serwer w odpowiednie miejsca waszej instalacji Joomla 3.9 ;)

red - akcja 4joomla.pl

Hej!.

Tytuł może nieco wprowadza w błąd ;) bo napewno nikt tutaj nie zostanie czerwonym aktorem (choć kto wie ...?).

Jeśli znasz Joomla lub wcale nie znasz i chcesz na jej temat podzielić się swoimi przemyśleniami oraz wiedzą to zapraszam do wspólnego prowadzenia 4joomla.pl

Jesteś początkującym adminem, zwykłym użytkownikiem, a może od lat siedzisz w Joomla ? - Chcesz się uczyć i uczyć innych? Zapraszam.

Nie obiecuję niczego ale i niczego nie oczekuję - moim motto jak i strony 4joomla.pl zawsze będzie "bierzesz za free - oddaj za free".

Zapraszam do współpracy ;)

 

Pisz na  → Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  dodaj w temacie '4joomla.pl' (szybciej Cię zidentyfikuję i odpiszę ;)

 

Artykuły archiwalne - nazwa autora linkiem

Mimo iż deweloperzy Joomla! dokładają wszelkich starań by nasz cms był bez wad, to i tak czasami im coś umknie uwadze.